Značaj preventivnih pregleda za zdravlje žene

utorak, 20 novembar 2012 08:26

predavanje1U organizaciji Gradske uprave Kruševca i Društva za borbu protiv karcinoma, juče je u opštinskoj sali održano predavanje pod nazivom ,,Značaj preventivnih pregleda za zdravlje žene“. Predavanje je održao onkolog dr Zoran Gajić. Predavanje je organizovano u cilju podizanja svesti o malignim bolestima i značaju prevencije, u okviru kampanje “16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“ koja počinje 25. novembra. Ovo je samo jedna u nizu planiranih zajedničkih akcija, ističe pomoćnica gradonačelnika za društvene delatnosti Slobodanka Miladinović. Predavanje je izazvalo veliko interesovanje. Prisustvovali su članovi Gradske uprave, direktorka kruševačkih vrtića, ali i učenici Ekonomske i Medicinske škole. Prisutne su pozdravili gradonačelnik i pomoćnica gradonačelnika, Bratislav Gašić i Slobodanka Miladinović. Pri govoru, gradonačelnik je podržao ovu i sve sledeće akcije, a njegova pomoćnica je izjavila: ,, Medicinska škola je vrlo bitna!“

Zaključak ovog predavanja bio je:
“ Najčešće maligne bolesti kod žena su karcinom dojke, materice i debelog creva“. „Prevencija i rano otkrivanje svih vrsta karcinoma su najznačajniji u borbi protiv ove bolesti koja je druga po smrtnosti kako u svetu tako i kod nas“. – ističe dr Gajić.