Podešavanja

sreda, 19 dec 2018
Greška
  • XML Parsing Error at 1:664. Error 9: Invalid character

O zna?aju i gajenju lekovitog bilja

El. pošta Štampa PDF

alt

Krueva?ki ekoloki centar, Regionalna privredna komora i Institut za prou?avanje lekovitog bilja Dr Josif Pan?i? iz Beograda, organizovali su 29. novembra 2012. godine tribinu sa temom Mogu?nosti za odrivu zatitu prirodnih stanita, organizovano gajenje i kori?enje lekovitog i za?inskog bilja u Srbiji.

Tribini su, pored ostalih, prisustvovali u?enici 2. i 3. godine krueva?ke Medicinske kole farmaceutskog smera.

U?esnike tribine o gajenju i kori?enju lekovitog bilja, u ime organizatora Regionalne privredne komore i Krueva?kog ekolokog centra, pozdravili su Dragia Rankovi? i Bratislav Poprai?. Pored privrednog zna?aja  gajenja i kori?enja lekovitog bilja, o ?emu je na po?etku skupa bilo re?i,  Borivoje Stepanovi? je govorio o tehnologiji gajenja lekovitog i za?inskog bilja u brdsko-planinskim podru?jima Srbije.

Violeta Popov iz Instituta za prou?avanje lekovitog bilja Dr Josif Pan?i? iz Beograda predstavila je preparate ove renomirane ustanove, a direktor Dragoja Radanovi? govorio je o prou?avanju bilja i o?uvanju ovog resursa.

Vest o ovoj tribini preuzeta je sa sajta RTK .